שירותי ענן

מה אתה צריך לדעת על שירותי ענן

השימוש בשירותי ענן הופך להיות דרך פופולרית מאוד לעשות עסקים. עם זאת, ישנם כמה דברים שאתה צריך לדעת לפני שתוכל להחליט אם זה בשבילך.

מדוע להשתמש בשירותי ענן?

בין אם אתם עסק גדול או קטן, לשירותי ענן יש מספר יתרונות להציע. הם יכולים להגביר את מהירות המפתחים, להגן על הנתונים שלך ולהבטיח אמינות יישומים. הם יכולים גם לעזור לך לקום ולרוץ במהירות.

אחד היתרונות הברורים ביותר בשימוש בשירותי ענן הוא היכולת לגשת למידע מכל מקום. אתה יכול לגשת לקבצים, דוא"ל, מוסיקה, סרטונים ומידע חשוב אחר כשאתה בדרכים. שירותי ענן מספקים גם דרך בטוחה לשתף פעולה.

שירותי ענן גם עוזרים להפחית את ההוצאות בכך שאינן צורך לשמור על התשתית שלך. הם גם מאפשרים לך להתרחב ולמטה לפי הביקוש. זה נהדר לעסקים עם דוקרנים בביקוש.

יתרון נוסף בשימוש בשירותי ענן הוא שאתה לא צריך לדאוג להתעדכן בחומרה האחרונה. שירותי ענן משתמשים בהצפנת ציון צבאי, המבטיח את בטיחות הנתונים שלך. הם גם מספקים תכונות יתירות ושכנות אוטומטיות כדי להבטיח שהיישומים תמיד פועלים.

אם אתה שוקל להשתמש בשירותי ענן, שקול איזה סוג פונקציונליות העסק שלך צריך. ישנם סוגים רבים של פתרונות ענן, כולל תוכנה כשירות (SAAS), פלטפורמה כשירות (PAAS) ומחשוב ענן.

ייתכן שתרצה לשקול פיתרון ענן היברידי. ענן מסוג זה מציע גמישות של ענן ציבורי עם אבטחת ענן פרטי.

מהם סוגי שירותי הענן?

בהתאם לצרכי המשתמש, ישנם כמה סוגים שונים של שירותי ענן. הם כוללים פלטפורמה כשירות (PAAS), תשתית כשירות (IAAS) ותוכנה כשירות (SAAS). ישנם גם עננים היברידיים, המשלבים עננים ציבוריים ופרטיים כאחד כדי להציע את היתרונות של שניהם.

PAAS היא פלטפורמת פיתוח אפליקציות המאפשרת למשתמשים לגשת למשאבים באמצעות חיבור מאובטח. זה כולל כלי מחשוב, זיכרון, אחסון ופיתוח. זה מבוטא "P-AH-S." המשתמש רוכש משאבים מהספק על בסיס תשלום כ- you-go.

SaaS הוא מודל מנוי המספק יישומים דרך האינטרנט. זוהי שיטה נפוצה למסירת יישומים עסקיים. כמה דוגמאות כוללות Gmail, Office 365 ו- QuickBooks Online. המשתמש יכול לגשת ליישומים מכל מקום.

שירותי ענן ציבוריים מועברים לפי דרישה. המשתמש משלם עבור רוחב פס ואחסון. שירותי ענן ציבוריים נמכרים לרוב על בסיס דקה. שירותים אלה ניתנים להרחבה וניתנים להתאמה בקלות לצרכי המשתמש. ארגונים גדולים משתמשים בענן ציבורי כדי לגדול למעלה ולמטה לפי הצורך.

Community Cloud הוא מודל פריסת ענן המשמש מספר קטן של ארגונים. עננים אלה מתארחים באופן פנימי או חיצוני. ארגונים אלה משתפים פעולה לרוב ומשתפים משאבים. עננים קהילתיים משמשים לרוב על ידי סוכנויות ממשלתיות.

תשתית כשירות (IAAS) היא מודל מחשוב ענן המספק גישה לפי דרישה למשאבי IT ליבה. זה כולל אחסון ורשתות. IAAS מבטל את העלות והמורכבות של רכישה ושמירה על חומרה מקומית.

כיצד לבחור שירותי ענן?

בחירת שירותי ענן יכולה להיות משימה מפחידה עבור צרכני ענן קיימים ופוטנציאליים כאחד. מחשוב ענן הוא תהליך טכני מורכב, עם מגוון שירותים ותצורות שונות ומודלי תמחור לבחירה. בחירת הספק הנכון היא החלטה חשובה עבור כל ארגון.

הדרך הטובה ביותר לבחור את שירותי הענן הנכונים היא לבצע בחינה יסודית ויסודית של הצעות של כל ספק. אם לארגון שלך יש צרכים ספציפיים, תרצה למצוא ספקים עם תכונות ושירותים שניתן להתאים אותם כדי לענות על צרכים אלה.

ספקי שירותי הענן היעילים ביותר יציעו מגוון שירותים שיתאימו לדרישות הספציפיות שלך. הספקים הטובים ביותר יציעו גם שירותי הגירה מקיפים שיעזרו לכם להעביר את הנתונים והיישומים שלכם לענן. הספקים הטובים ביותר יהיו שקופים גם לגבי מרכזי הנתונים שלהם ויסייעו לכם למפות תמיכה בצרכי הפרויקט הספציפיים שלכם.

הספקים הטובים ביותר יהיו גם שקופים לגבי העלויות שלהם ויציעו תמחור תשלום כמי שתלך. זה אולי נראה כמו השכל הישר, אבל כדאי להיות מסוגל להוסיף שירותים נוספים ככל שהצרכים שלך משתנים.

ישנם שירותי ענן רבים ושונים לבחירה, החל מ- IAAS ו- PAAs לאפשרויות ענן פרטיות וציבוריות. בחירת שירותי הענן המתאימים לעסק שלך יכולה להיות אתגר, אך המפתח הוא להיות מודע לחוזקות ולחולשות של הספקים.